Herfsteditie 2025 AmericA Magazine is nu uit!

We hebben ook het afgelopen kwartaal gezien dat het toerisme naar Amerika verder is gedaald, terwijl de bezoekersaantallen naar Canada blijft groeien. We hoeven niet uit te leggen wat de oorzaak daarvan is. Een waardeoordeel hoeven wij gelukkig niet te vellen, want AmericA Magazine is een reismagazine en schrijft over de mooiste bestemmingen, in Amerika én Canada. En dat is precies wat we ook nu weer doen in de nieuwe herfsteditie, met deze keer veel heerlijke roadtrips.

Monument Valley, Trail of the Ancients, Utah - Foto Jaap van Splunter
Monument Valley, Trail of the Ancients, Utah
Foto: Jaap van Splunter

De Trail of the Ancients is een verzameling National Scenic Byways in de Four Corners-staten Utah, Arizona, New Mexico en Colorado. In de nieuwe herfsteditie zoomen we in op het gedeelte van de Trail of Ancients in Utah. En we ontdekken hier een fascinerende eeuwenoude cultuur in een spectaculair landschap.

Natural Bridges N.M., Trail of the Ancients, Utah - Foto Jaap van Splunter
Natural Bridges N.M., Trail of the Ancients, Utah
Foto: Jaap van Splunter

In Texas reizen we langs velefilm- en televisielocaties tijdens een filmische roadtrip.

Filmische roadtrip Texas-Paris, Texas - Foto Shutterstock
Filmische roadtrip Texas-Paris, Texas
Foto: Shutterstock

In Oregon blijven we weliswaar binnen de staat, maar de (reis)afstanden zijn desalniettemin groot. En fraai!

Cape Kiwanda is één van de kapen van de Three Capes Loop, Oregon - Foto Ellen Roetman
Cape Kiwanda is één van de kapen van de Three Capes Loop, Oregon
Foto: Ellen Roetman

Ook gaan we op zoek naar een stukje Nederland in Amerika en maken een roadtrip die ons brengt naar de staten New York, Michigan, Iowa, Texas en Colorado.

Pella, Iowa is een stukje Nederland in Amerika - Foto Shutterstock
Pella, Iowa is een stukje Nederland in Amerika
Foto: Shutterstock

In Canada staan twee roadtrips op het programma. Eerst gaan we op zoek naar de Vikingen in Newfoundland via de 550 kilometer lange Viking Trail van Deer Lake naar St. Anthony. En in Alberta gaan we op zoek naar de cowboys tijdens de Cowboy Trail.

De weg door Gros Morne National Park, Viking Trail, Newfoundland - Foto Shutterstock
De weg door Gros Morne National Park, Viking Trail, Newfoundland
Foto: Shutterstock

Naast de mooiste reisreportages hebben we ook nog aandacht voor ‘andere zaken’. In Maryland bezoeken we een van de vele State en County Fairs.

State & County Fairs - Foto Journeylism.nl
State & County Fairs
Foto: Journeylism.nl

In Californië kijken we de ogen uit in Petaluma, de Egg Capital of the World. In American Songbook deze keer aandacht voor Ella Fitzgerald, de First Lady of Song. In Famous Families een portret van de Astor Family, de eerste multimiljonairs van de VS.
In South Dakota zien we hoe kunstschilder Terry Redlin toverde met licht en donker, en de Van Gogh en Picasso van de Plains wordt genoemd.

Kiunstschilder Terry Redlin is de Van Gogh en Picasso van South Dakota - Foto Terry Redlin Art Center
Kunstschilder Terry Redlin is de Van Gogh en Picasso van South Dakota
Foto: Terry Redlin Art Center

Ook gaan we terug in de tijd: het is bijna honderd jaar geleden dat Robert Francis Kennedy werd geboren. Ook hij maakte noodlottig kennis met de ‘Kennedyvloek’ en werd net als zijn broer en president John F. vermoord.

Ter afsluiting volgen zoals gebruikelijk ook nog mooie winacties, een boekenrubriek en de column van Tom Kleijn, tv-presentator en oud-correspondent in Amerika.

AmericA Magazine is vanaf 5 september 2025 voor € 7,99 verkrijgbaar in de winkel in Nederland en Vlaanderen en via onze eigen webshop: Reisbladenkiosk.nl. Liever een abonnement en elk kwartaal de nieuwe editie als eerste in de bus, wat bovendien ook nog eens goedkoper is? U kunt hier meteen een nieuw abonnement afsluiten: www.americamagazine.nl/abonnementen